KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614331
nr 1361 4331
Simon Sörman
(1905-1963), Sverige
Oljemålning, "lugnt vatten". Signerad, daterad 41. Olja på pannå, 36x54cm
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 23 november 2020
kl 18:05:40
100 kr
200 kr
200 kr